Noteikumi

Stāstu iesūtīšanas
periods ir beidzies.

Paldies visiem, kuri iesūtīja savus tradīciju stāstus!

Lasīt Intara Busuļa stāstu!

Vasaras sākumā aicinājām jūs dalīties ar stāstiem par savām svētku svinēšanas tradīcijām. Paldies visiem, kas iesūtīja! Stāsti bija brīnišķīgi! Nebija viegli starp daudzajiem iesūtītajiem stāstiem izvēlēties vienu laimīgo uzvarētāju, kurš aprakstītajos svētkos tiks iepriecināts ar Intara Busuļa & Abonementa Orķestra koncertu.

Ar laimīgajiem uzvarētājiem esam sazinājušies, bet, lai saglabātu pārsteiguma momentu, par šiem svētkiem vairāk pastāstīsim septembrī.

Nākamo četru aizkustinošāko stāstu autori dāvanās saņems saldējumu MĀJAS un Intara Busuļa jauno albumu “Nākamā pietura” - Dita Jansone, kura pastāstīja par tradicionālo klases salidojumu Jelgavā; Agnese Skirmane, kura pastāstīja par ģimenes svētkiem Bruknas muižā; Jānis Tikums, Ilze Krieviņa un Rita Krieviņa, kuri dalījās ar ģimenes svētku svinēšanas tradīcijām un plānotajām kāzām; Diāna Lūse, kura pastāstīja par Ražas svētkiem Mārupē.

Stāsts

Intars Busulis

Man Līgo svētki patikuši jau kopš bērnības, kad lielākā kompānijā, kopā ar ciemos atbraukušajiem tēva kolēģiem, atzīmējām vasaras saulgriežus. Vienmēr pie dabas.

Jau desmit gadu vecumā kļuvu par pilntiesīgu pūtēju orķestra “Draudzība” trombonistu, un tad nu kopā ar citiem mūziķiem gadu no gada Līgo esam ieskandinājuši tuvākās un tālākās zaļumballēs.

Pirms 4 gadiem ar ģimeni nolēmām ieviest jaunu tradīciju – Līgo sākām svinēt kopā ar vistuvākajiem radiniekiem. Šo vistuvāko radinieku pulks gadījies gana liels – kopā esam 43 cilvēki!

Ja esam nolēmuši sākt līgot ap astoņiem, visi sarodas jau ap pulksten četriem. Svētku norises vietu ierīkojam laukos, klajumā pie meža, starp ābelēm, ošiem, eglēm, ozoliem un alkšņiem. Kopā klājam galdus, nesam meijas, ierīkojam vietu izlejamajam alum, pinam vainagus. Un, protams, izveidojam ugunskura vietu. Pašā pirmajā kopā būšanas gadā ugunskurs izdevās vislielākais, toreiz konstruējām to no vecā jumta sijām.

Latvietis nevienus svētkus nepavada bez mūzikas, un arī manas ģimenes Līgo svētkos muzikālās uzstāšanās ir neatņemama svinību sastāvdaļa. Velku kājās dejojamos apavus un no sirds izbaudu ģimenes muzikālos priekšnesumus. Parasti parūpējos arī, lai ballē uzstātos kāds viesmākslinieks, piemēram, pagājušajā gadā mūs priecēja Talsu pūtēja orķestra “zelta” sastāvs. Bērnu skaits mūsmājās katru gadu palielinās, un viņi līgošanā tur līdzi pieaugušajiem. Mana māsa ir Dr. Klauns Ventspilī, un viņa parūpējas, lai bērniem būtu dažādi mūzikas instrumenti un darbarīki, ar kuriem iesaistīties muzikālajos priekšnesumos un dažādās aktivitātēs.

Sēžot pie ugunskura, varam noskaidrot, kā nu kuram iet, drusku viens otru paķert uz zoba un kopā pasmieties. Visiem vienmēr ir lielisks noskaņojums un valda izcili laba atmosfēra.

No rīta, pēc saules lēkta, līgotāji ierīko savas guļvietas teltīs, bet drosmīgākie dodas atpūsties šķūnī starp tur mājojošajām bezdelīgām.